dnes je 15.9.2024

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Základní charakteristika

20.9.2011, Zdroj: Verlag Dashöfer

Základní charakteristika

Společný programový dokument byl vypracován ve vzájemné spolupráci saskými a českými partnery. Na území na obou stranách česko-saské hranice hledí jako na geografickou a sociálněekonomickou jednotku. Dokument určuje strategie a cíle spolupráce, stanoví priority a opatření podpory. Přitom staví na zkušenostech předchozího programu INTERREG IIIA, který pro období 2007-2013 nahrazuje.

Dotační území na české straně tvoří Karlovarský kraj (území okresů Karlovy Vary, Sokolov, Cheb), Ústecký kraj (území okresů Chomutov, Most, Teplice, Louny, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín), Liberecký kraj (území okresů Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily). Na německé straně s plným dotačním titulem se jedná o okresy: Vogtland, Aue-Schwarzenberg, Annaberg, Freiberg, Weißeritzkreis, Mittlerer Erzgebirgskreis (Střední Krušnohorský okres), Sächsische Schweiz (Saské Švýcarsko), Bautzen (Budyšín), Löbau-Zittau (Žitava) a Kreisfreie Stadt Plauen (statutární město Plavno). Dále byly přiřazeny podle pravidla flexibility dle článku 21 (1) Nařízení (ES) č. 1080/2006 následující oblasti, přičemž v těchto oblastech může být použito nejvýše 20 % celkových výdajů programu: okresy: Saale-Orla (Svobodný stát Durynsko), Greiz (Svobodný stát Durynsko), Zwickauer Land, Stollberg, Mittweida, Meißen (Míšeň) Kamenz (Kamenec), Niederschlesischer Oberlausitzkreis (Dolnoslezský-Hornolužický okres) a statutární města (Kreisfreie Städte): Zwickau (Cvikov), Görlitz (Zhořelec), Dresden (Drážďany), Hoyerswerda, Chemnitz (Saská Kamenice).

Na základě výsledků socioekonomické analýzy společného pohraničí byly zjištěny deficity v rozvojových potenciálech tohoto území. Stoupající propojení v česko-saském pohraničí přidává na významu odbourávání dosud existujících strukturálních disparit a obecně zlepšení

 
Nahrávám...
Nahrávám...