dnes je 22.4.2024

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Propagace Ústeckého kraje

20.9.2011, Zdroj: Verlag Dashöfer

Propagace Ústeckého kraje

Oblast podpory

Volný čas a cestovní ruch? cestovní ruch a lázeňství

NUTS

NUTS2 - Severozápad, Ústecký kraj, Ústí nad Labem

Realizováno v rámci programu

Společný regionální operační program

4 Rozvoj cestovního ruchu

4.1 Rozvoj služeb pro cestovní ruch

4.1.2 Rozvoj regionálních a místních služeb cestovního ruchu

Žadatel

Ústecký kraj

Žadatel se představuje

Kraj byl ustanoven na základě zákona č. 347/1997 Sb., o vytvoření vyšších územně samosprávných celků. Ústecký kraj leží na severozápadě České republiky. Kraj nabízí široké možnosti vyžití v oblastech cestovního ruchu - přírodní krásy (NP České Švýcarsko, České středohoří, Labské pískovce, Lužické hory), hrady a zámky, muzea, galerie či divadla až po nabídku v oblasti lázeňství. Nezanedbatelným potenciálem je široký výběr možnosti cyklistických, pěších či běžeckých tras.

Důvody realizace

Ústecký kraj je krajem, jenž v posledních letech zaznamenal díky vysoké atraktivitě místních lokalit zvýšený zájem turistů. Zlepšující se životní prostředí a uvolnění státních hranic významně přispěly k popularizaci tohoto kraje. Každoročně se zlepšující podpora turistických služeb je důkazem snahy o zatraktivnění lokality, jenž disponuje mnoha kvalitními turistickými resorty. Propagace turistiky v Ústeckém kraji je však stále nedostatečná a neexistuje žádný ucelený propagační materiál souhrnně informující návštěvníky a turisty o atraktivních možnostech včetně všech souvisejících služeb. Nezanedbatelné procento návštěvníků kraje tvoří zahraniční turisté, v tomto směru má však propagace stále značné mezery, zvláště přihlédneme-li k těsnější míře napojení ČR a kraje na ostatní evropské země. Je proto nezbytně nutné přihlédnout k tomuto trendu již nyní a přednosti, kterými kraj disponuje, zahraničním návštěvníkům co nejvíce přiblížit.

Proto je předmětem předkládaného projektu zpracování reprezentativní a informační publikace o Ústeckém kraji, tj. takové, která bude poskytovat ucelené a kvalitativně hodnotné informace atraktivní formou, která bude jazykově přístupná i zahraničním turistům.

Cíl projektu

Obecné cíle

- přilákání většího počtu zahraničních a domácích návštěvníků do Ústeckého kraje,

- zvýšení podílu

 
Nahrávám...
Nahrávám...