dnes je 13.6.2024

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Na víkendové bouřky a déšť reaguje aktualizovaná výzva

3.6.2024, Zdroj: MMR ČR

Regionální centra pro podporu investic už pomáhají desítkám obcí s bytovými projekty. MMR je připraveno pomoci s obnovou obecního majetku, který poškodily bouřky a vydatný déšť.

MMR je připraveno pomoci s obnovou obecního majetku, který poškodily bouřky a vydatný déšť

Ministerstvo pro místní rozvoj přijímá žádosti o podporu v programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách. Reaguje tím na mimořádné události spojené s počasím na přelomu května a června. V letošní výzvě je pro samosprávy připraveno až 150 milionů korun, které je možné použít například na opravu mostů a komunikací, veřejného osvětlení, prostranství a budov.

S detaily výzvy se můžete seznámit na odkazu zde.

Ke dni 30. května 2024 se vydává aktualizovaná Výzva č. 1 k předkládání žádostí o poskytnutí dotace z podprogramu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách v roce 2023 pro dotační titul č. 2 (řešení následků pohrom na území krajů a obcí, pro něž nebyly vyhlášeny krizové stavy), číslo výzvy 1/2023/117D925, z důvodu provedených změn v termínu pro příjem žádostí a limitu dotace na jednu žádost. Zásady podprogramu pro poskytování dotací a veškeré přílohy Zásad zůstávají v platnosti beze změny.

Regionální centra pro podporu investic už pomáhají desítkám obcí s bytovými projekty

Regionální centra pro podporu investic do bydlení, která v dubnu založil Státní fond podpory investic (SFPI), už naplno poskytují služby samosprávám. Od starostů a starostek evidují desítky žádostí o konzultace nejrůznějšího charakteru. S činností jednoho z těchto osmi nových expertních poradenských center se na svém výjezdu do Plzeňského kraje seznámil

 
Nahrávám...
Nahrávám...