dnes je 3.12.2023

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

MPSV napřímo osloví potenciální příjemce přídavku na dítě

3.10.2022, Zdroj: MPSV ČR

Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v přímém oslovování těch, kdo mají nárok na některou z forem pomoci státu. Pozor ale, abyste nesedli na lep podvodníkům, více informací níže v tiskové zprávě MPSV ČR.

Poprvé došlo k cílenému kontaktování klientů hned na počátku letošního roku, kdy potenciální příjemci příspěvku na bydlení dostali informační e-maily s upozorněním, že na tento příspěvek mohou dosáhnout. Výsledkem byly tisíce nových žádostí. V proklientském přístupu bude resort pokračovat a napřímo osloví i ty, kteří mohou získat přídavky na děti.

Přídavek na dítě lze získat až tři měsíce zpětně, průměrně činí 1 100 korun měsíčně. Od nového roku se tato částka bude navyšovat. Přídavek se vyplácí měsíčně na každé nezaopatřené dítě v rodině až do 26 let věku. Má na něj nárok domácnost, jejíž příjem není vyšší než 3,4násobek životního minima rodiny. „Díky jednorázovému příspěvku máme exkluzivní data a je naší povinností nasměrovat naši pomoc tam, kam má být zacílena. Tedy hlavně k rodičům dětí, kteří mají problémy s dopady inflace. Opět přicházíme s revolučním řešením, které se na MPSV dosud nikdy neuplatňovalo,“ dodal ministr Jurečka.

Žádost lze podat jednoduše online na webu

 
Nahrávám...
Nahrávám...